Co zrobić z wysłużoną flotą samochodową? Jakie mamy rozwiązania?

Wiele firm - zwłaszcza transportowych i spedycyjnych - użytkuje pojazdy w systemie flotowym. To bardzo korzystne rozwiązanie, jednak nie jest pozbawione wad. O jakich szczególnie pamiętać?

Co zrobić z wysłużoną flotą samochodową? Jakie mamy rozwiązania?

Czy uzyskamy atrakcyjną ofertę flotową?

Może się wydawać, że system flotowy ma same zalety i tak jest właściwie w większości sytuacji, ale nie zapominajmy też, że jest to realne po spełnieniu kilku kryteriów. Najważniejsze odnoszą się do wielkości floty i rocznego przebiegu pojazdów. Istotne też jest naturalnie to, aby współczynnik szkodliwości był jak najniższy, bo im bardziej doświadczeni kierowcy, tym mniej wypadków, a więc i niższe składki. Żeby w pewien sposób to kontrolować, powinniśmy pomyśleć o wdrożeniu dedykowanego programu zarządzania szkodliwością. Na czym on polega?

Czy nasi kierowcy zapewniają wysoką jakość?

Nie ma ludzi idealnych, a błędy są wpisane w naszą człowieczą kondycję. Doskonale to się odnosi do zdarzeń drogowych, które przydarzyć się mogą w każdej chwili, a wynikają zazwyczaj z błędu i niedopatrzenia człowieka. Zawsze jednak możemy ograniczyć ilość takich incydentów - najlepszym na to sposobem jest odpowiednie oraz efektywne przeszkolenie pracowników. Muszą wykazywać się nie tylko wiedzą o ruchu drogowym i umiejętnościami technicznymi, ale i powinni cechować się spokojem i równowagą.

Pamiętajmy, by zadbać o właściwie przygotowanie przyszłych kierowców, między innymi organizując cykliczne szkolenia, które zwiększają bezpieczeństwo i precyzję jazdy. Jeśli się o to nie zatroszczymy, możemy mieć nie tylko kłopoty związane z zaistniałymi incydentami na drodze, ale i wyższymi kosztami prowadzenia floty.

Flota w coraz gorszym stanie - co z nią zrobić?

Podobnie jak nie ma ludzi nieomylnych, tak samo nie istnieją samochody nie do zdarcia, to znaczy takie, które będę jeździć wiecznie. Wiedzą o tym nie tylko właściciele firm transportowych czy spedycyjnych, ale i każdy kierowca, który z roku na rok obserwuje, jak jego pojazd podupada na “zdrowiu”.

Co można zrobić w takiej sytuacji? Czy najlepiej zezłomować taką flotę, a może oddać do skupu aut? Zdecydowanie polecamy to drugie rozwiązanie, bo jest bardziej opłacalne. Przykładem https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/skup-aut-warszawa-praga-poludnie/, ale też inne tego rodzaju punkty w stolicy i okolicach, jakie znajdziemy pod następującymi adresami: https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/skup-aut-warszawa-zoliborz/ oraz https://autoskupwarszawa-flotyodfirm.pl/skup-aut-warszawa-praga-polnoc/. Dzięki temu rozwiązaniu mamy pewność błyskawicznej transakcji, co oznacza, że gotówkę możemy dostać już od ręki. Niezależnie zresztą, jaki jest stan samochodów, bo skup aut w Warszawie zainteresowany jest wszystkimi modelami. Możemy więc oddać auto w świetnej kondycji, jak i też powypadkowe. Nie warto więc zbyt pochopnie oddawać pojazdu na złomowanie, bo możemy zyskać zdecydowanie więcej.

Podsumowując, widzimy, że prowadzenie firmy, która zajmuje się przewozem osób bądź transportem towarów różnego rodzaju, nie należy do najłatwiejszych zadań. Liczne problemy nie napawają do optymizmu, zwłaszcza że pojazdy - tak bardzo podatne na upływ czasu - mocno tracą na swojej wartości. Na szczęście, mimo ich wieku i stanu, możemy zyskać określoną rekompensatę, co gwarantują takie miejsca jak skupy aut. Warto skorzystać z usług, które oferują!

Wyznacz trasęKoszty przejazdu
Liczba kilometrów
Średnie spalanie
Koszt paliwa
Koszty przejazdu