Dlaczego warto często organizować wycieczki szkolne?

Kiedy wspominamy lata, w których chodziliśmy do szkoły, bardzo często na myśl przychodzą nam zielona szkoła czy jednodniowe wycieczki. Imprezy tego typu sprawiają, że dzieci lepiej się integrują, miło i kreatywnie spędzają czas oraz uczą się nowych rzeczy. Jeżeli pracujesz jako wychowawca lub jesteś dyrektorem warto pomyśleć o comiesięcznych wyjściach lub wyjazdach z klasą. Oto kilka pomysłów na zorganizowanie interesującej eventu dla uczniów.

Dlaczego warto często organizować wycieczki szkolne?

Wycieczka do teatru

Wspólne wyjścia na przedstawienia chyba wpisały się już do tradycji szkolnej. Jednak często organizujemy je zbyt rzadko. Powinniśmy zarażać uczniów pasją do teatru, który nie tylko bawi, a przede wszystkim uczy. Edukacyjna rola przedstawień teatralnych bardzo korzystnie wpływa na kształtowanie charakteru nastolatka. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których długo przesiadujemy w Internecie, z telefonem w ręku, izolujemy się i nie nawiązujemy trwałych relacji z rówieśnikami. Jeśli szkoła zlokalizowana jest w Warszawie, pomyśl o wycieczce do Krakowa, Wrocławia czy Poznania. Warto odwiedzić teatry w innych polskich miastach, co będzie dodatkową atrakcją i urozmaiceniem. Najlepiej regularnie sprawdzać repertuar i jeździć na jak największą ilość spektakli i musicalów.

Oprócz wycieczki do teatru, możecie organizować także wyjścia do kina czy muzeum. Miejmy na uwadze fakt, że coraz mniej młodych ludzi korzysta z dobrodziejstw kultury. Coraz rzadziej chodzimy do kina, bo wiele filmów i seriali oglądamy na Intrenecie. Do muzeów nie uczęszczamy często, choć powinniśmy, bo obecnie mamy bardzo ciekawą ofertę, na przykład wystawy znanych malarzy, pisarzy czy projektantów.

Wspólna zabawa sprzyja integracji

Jeśli w maju wybraliście się wspólnie do teatru, w czerwcu zorganizujcie wyjście na wspólną zabawę. Mamy mnóstwo ciekawych propozycji, z których możemy skorzystać.  Uczniowie nie tylko będą świetnie się bawić, lecz przede wszystkim integrować i współpracować. Do przykładowych zabaw należą: paintball, wyjście na kręgle, ścianka wspinaczkowa, zimą lodowisko, tor kartingowy.

Taki wypad możecie zorganizować nawet po lekcjach. Róbcie dużo zdjęć i bawcie się świetnie! Nie tylko uczniowie się zintegrują ze sobą, lecz także z wychowawcą i nauczycielami.

Pamiętajcie o dobrej organizacji

Dokładnie wszystko zaplanujcie - datę, godzinę, rezerwację czy składkę na wyjście. Jeżeli wybieracie się poza miasto, zorganizujcie dla uczniów dobry przewóz. W zależności od liczby osób możecie wynająć busa lub autokar np., firma transportowa Dyniewicz, wynajem busów, autokarów.

Podsumowując, warto zabierać uczniów na różne wydarzenia artystyczne. Nie tylko sprzyjają integracji, ale mają ogromny walor edukacyjny. Pomyślisz o comiesięcznych wyjściach do teatru, kina, muzeum czy grę w kręgle, paintball itp. Spraw, aby twoi uczniowie jak najwięcej się integrowali, a w ich pamięci zapisały się najpiękniejsze wspomnienia z lat szkolnych.

Wyznacz trasęKoszty przejazdu
Liczba kilometrów
Średnie spalanie
Koszt paliwa
Koszty przejazdu