Parkowanie przy lotnisku Kraków – Balice. Na jaki koszt się przygotować?

Chcesz zdecydować się na lot z lotniska Kraków – Balice? Na miejsce możesz dojechać również własnym samochodem. Do dyspozycji jest pełna gama miejsc parkingowych. Z jakimi kosztami trzeba będzie jednak się liczyć?

Parkowanie przy lotnisku Kraków – Balice. Na jaki koszt się przygotować?

Lotnisko Balice jest dobrze skomunikowane i możemy dostać się na nie samochodem, pociągiem czy autobusem. Zdecydowanie najwygodniejszym wyborem jest własne auto, zwłaszcza wtedy, gdy mieszkamy nieco dalej od portu lotniczego i nie mamy bezpośrednich połączeń, a taksówka wyszłaby bardzo drogo.

Na lotnisku znajdują się parkingi przeznaczone zarówno do krótkoterminowego, jak i długoterminowego postoju. Te zarządzane przez port Balice nie są jednak tanie. Gdy chcemy jedynie podrzucić kogoś na lotnisko i zmieścimy się w 10 minutach, nie musimy płacić. Możemy skorzystać wtedy ze specjalnej strefy Kiss & Fly. Jeżeli będziemy chcieli zostawić samochód na dłużej, wtedy musimy wybrać dla siebie parking długoterminowy zarządzany przez lotnisko lub skorzystać z parkingów prywatnych zlokalizowanych niedaleko.

Za zaparkowanie pojazdu przy lotnisku Balice możemy zapłacić jak za zboże. Warto więc sprawdzić dostępne oferty przed wyjazdem. Przykładowo, za jedną godzinę parkowania na parkingu zarządzanym przez port Balice zapłacimy 9-10 złotych, z kolei za pierwszą dobę 45-55 złotych, a za każdą kolejną 15-25 złotych. Gdy zdecydujemy się na zostawienia auta na dłużej niż 2 tygodnie, po tym czasie każda doba będzie kosztować nas 5-10 złotych.

Niższe cny czekają na nas na prywatnych parkingach rozlokowanych zwykle w odległości kilkuset metrów od terminala. Gdy wybierzemy taki parking lotnisko Kraków nie będzie tak drogie. Tutaj ceny zaczynają się od 2 złotych za godzinę oraz od 6 złotych za jedną dobę. Możemy skorzystać też z dodatkowych udogodnień, na przykład bezpłatnych transferów na lotnisko, myjki, kompresora, a zimą możemy naładować akumulator.

Wobec tego wtedy, gdy zależy nam na tańszym parkowaniu, warto skorzystać z usług parkingów prywatnych zlokalizowanych przy lotnisku Balice. Oszczędzimy nawet kilkaset złotych, gdy będziemy chcieli pozostawić samochód na dłuższy czas!

Wyznacz trasęKoszty przejazdu
Liczba kilometrów
Średnie spalanie
Koszt paliwa
Koszty przejazdu