Poznaj rytmy samby – odwiedź Sao Paulo

Brazylia to kraj kojarzony z trzema rzeczami: piłką nożną, ognistą sambą i kawą. Jest to miejsce godne uwagi dla każdego turysty, a Sao Paulo to jej największe miasto. Jeśli marzy Ci się wycieczka życia, pomyśl o tym kierunku – podpowiemy Ci , jak dostać się na drugą półkulę i nie przepłacić oraz co trzeba wiedzieć przed podróżą.

Poznaj rytmy samby – odwiedź Sao Paulo

Sao Paulo – miasto pełne możliwości

Miasto Sao Paulo liczy sobie niemal jedenaście milionów mieszkańców, czyli mieszka tam tyle osób, ile stanowi prawie 1/3 mieszkańców Polski! Ta olbrzymia metropolia położona jest niedaleko wybrzeża Oceanu Atlantyckiego i czterysta kilometrów od rozrywkowego Rio de Janeiro. Miasto posiada port lotniczy obsługujący ruch między kontynentalny, jednak nie ma bezpośrednich lotów z Polski i podczas podróży na pewno czeka Cię przesiadka. Co istotne, aby wjechać na terytorium tego kraju nie potrzebujesz wizy, chyba, że masz zamiar przebywać tam więcej niż 90 dni. Zanim zarezerwujesz bilety lotnicze, pamiętaj o odpowiednich szczepieniach, które uodpornią Twój organizm na występujące w Brazylii choroby. Najpóźniej należy wykonać je cztery tygodnie przed podróżą.

Planowanie lotu

Jak już wspomniano, do Sao Paulo bezpośrednich lotów nie ma.  Jednak nie musisz siedzieć i porównywać terminów lotów różnych przewoźników, aby dopasować najlepszy dla siebie. Na stronie serwisu FRU.pl znajdziesz już zaplanowane loty do Sao Paulo. Dzięki temu płacisz za bilety lotnicze na całą trasę i nie musisz kłopotać się o samodzielne wyszukiwanie połączeń. Bilety kosztują od 2250 złotych wzwyż – często spotykana cena to 3 tysiące. Ceny te obejmują lot w obie strony. Czas podróży zależy od tego, gdzie ma ona miejsce – najkrótsza podróż w ofercie to 15 godzin, jednak można znaleźć propozycje mające nawet trzydzieści. Wszystko uzależnione jest od tego, jak długo trzeba czekać na przesiadkę. Na najszybsze trasie leci się z Warszawy do Frankfurtu, gdzie zaledwie po godzinie przesiada na rejs bezpośrednio do Sao Paulo. Są jednak rejsy, gdzie czas oczekiwania to np. 4 godziny. FRU gromadzi informacje o lotach w przejrzysty sposób, dzięki czemu możesz wybrać najlepszy dla siebie.

Co zobaczyć na miejscu?

W Sao Paulo zwraca uwaga sama architektura miejska, a znajdujący się w nim park miejski to enklawa z dwoma jeziorami, planetarium i szeregiem ciekawych miejsc. Miłośnicy kultury znajdą tu liczne muzea i galerie sztuki, a w dziesiątkach restauracji i barów można zakosztować specjałów lokalnej kuchni. Osoby zainteresowane sportem z pewnością będą chciały odwiedzić olbrzymi stadion miejscowej drużyny piłkarskiej. W najstarszej części Sao Paulo znajduje się również potężna wieża, z której można zobaczyć wspaniała panoramę miasta.

Wyznacz trasęKoszty przejazdu
Liczba kilometrów
Średnie spalanie
Koszt paliwa
Koszty przejazdu