Transport samochodu - sposoby na przewiezienie pojazdu

Silny rozwój rynku spedycyjnego, w tym przedsiębiorstw specjalizujących się stricte w transporcie samochodów spowodował, że obecnie istnieje bardzo wiele różnych metod dedykowanych przewozowi tego właśnie rodzaju ładunków.

Transport samochodu - sposoby na przewiezienie pojazdu

Każda z metod ma swoje wady oraz zalety i każda będzie bardziej lub mniej odpowiednia w stosunku do określonych okoliczności. Aby przybliżyć Ci ten temat, poniżej dokonaliśmy zatem krótkiej charakterystyki trzech najczęściej wykorzystywanych sposobów na przewiezienie pojazdu.

Przewóz aut lawetą

Jest to zdecydowanie najbardziej rozpowszechniona technika, jeśli chodzi o transport samochodów. Doskonale sprawdza się do przewozu pojazdów nie tylko uszkodzonych, ale także nowych, jeszcze niezarejestrowanych w danym kraju. Sposób ten jest tani, szybki i dość uniwersalny ze względu na brak restrykcyjnych obostrzeń dotyczących kubatury lub stanu technicznego auta. Jego minusem jest to, że samochód na czas przewozu nie jest chroniony przed czynnikami atmosferycznymi.

Otwarty transport grupowy

Technika stosowana zwykle przez handlarzy pojazdów działających na dużą skalę. Metoda ta rządzi się bardzo podobnymi zasadami, jak w przypadku transportu samochodów lawetą, jednak odbywa się przy wykorzystaniu tzw. lohr pozwalających na jednorazowy przewóz nawet do 12 aut osobowych.

Transport zamknięty

Sposób rekomendowany do transportu samochodów luksusowych, zabytkowych, a także specjalnego przeznaczenia (np. wyścigowego). Metoda ta jest zdecydowanie najdroższa z wszystkich wymienionych, ale w zamian gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa, chroniąc pojazd także przed uwarunkowaniami atmosferycznymi.

Transport samochodów we współpracy z profesjonalną giełdą ładunków

Wiemy już, że w zależności od wybranego sposobu na przemieszczenie pojazdu możemy spodziewać się różnego stopnia jego zabezpieczenia, a także niejednolitej ceny usługi. Podejmując ten temat, warto jednak uświadomić sobie, że na czynniki te wpływ ma nie tylko metoda, za pośrednictwem której odbędzie się przewóz, ale również firma odpowiedzialna za przeprowadzenie tej czynności.

Giełda ładunków WyślijTo zrzesza w ramach siebie wyłącznie profesjonalne, zweryfikowane pod kątem jakości świadczonych usług przedsiębiorstwa spedycyjne, dzięki czemu nadawcy naszych przesyłek mogą być spokojni zarówno o bezpieczeństwo powierzonych przewoźnikowi pojazdów, jak i o prędkość ich dostarczenia we wskazane miejsce.

Jednocześnie przyjęty przez nas system współpracy z firmami przewozowymi sprawia, że zlecenia pozyskiwane przez kierowców za naszym pośrednictwem stanowią dla nich zadanie komplementarne, dzięki którym mogą oni wypełnić niezagospodarowaną przestrzeń w pojeździe lub zredukować liczbę pustych przejazdów. Taki model działania, polegający na realizowaniu dodatkowych usług niejako przy okazji swoich codziennych obowiązków sprawia, że finalna cena transportu samochodu we współpracy z WyślijTo - przy zachowaniu wysokiego standardu usługi - jest istotnie niższa, niż w przypadku składania tego typu zlecenia bezpośrednio w określonym przedsiębiorstwie spedycyjnym.

Wyznacz trasęKoszty przejazdu
Liczba kilometrów
Średnie spalanie
Koszt paliwa
Koszty przejazdu