Znani producenci camperów: tym markom można zaufać

Od pewnego czasu rozglądasz się za kamperem dla siebie i trochę gubisz się w nazewnictwie, układach wnętrza, wariantach wyposażenia i parametrach technicznych? Spokojnie, jest to zupełnie normalne i wynika z przebogatej oferty rynkowej. Na początek radzimy wyselekcjonować kilku producentów camperów, których pojazdy cieszą się bardzo dobrą opinią wśród fanów karawaningu. Te szczególnie cenione marki przybliżamy w naszym poradniku.

Znani producenci camperów: tym markom można zaufać

Ci producenci camperów są godni zaufania

Na rynku kamperów i przyczep kempingowych funkcjonuje wiele marek, w tym takich, które mają nawet kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży. I właśnie te są szczególnie godne polecenia. Zwróć uwagę na to, które marki są najliczniej reprezentowane na kempingach, zwłaszcza zagranicznych oraz najczęściej pojawiają się w ogłoszeniach o sprzedaży pojazdów kempingowych.

Do tych najbardziej polecanych marek producentów camperów zaliczamy:

  • HYMER – to niemiecki producent z ponad 50-letnim doświadczeniem, cieszący się doskonałą renomą. Kampery HYMER to najwyższa półka pod względem jakości wykonania, niezawodności, funkcjonalności oraz trwałości. Jeśli szukasz kampera na lata, to pojazd od HYMER z pewnością będzie dobrym wyborem.
  • Buerstner – kolejna niemiecka marka karawaningowa, której oferta obejmuje zarówno kampery, jak i przyczepy kempingowe. Buerstner to przede wszystkim doskonały stosunek ceny do jakości. Jest to marka ze średniej półki, natomiast przystępna cenowo, co przekłada się na duże zainteresowanie jej produktami.
  • Sunlight – mniej znana marka na polskim rynku, która jednak cieszy się dobrą renomą np. w Niemczech. Podobnie jak w przypadku Buestnera, możemy tutaj mówić o marce, która oferuje dobrą jakość i przemyślane rozwiązania za naprawdę rozsądną cenę.

Dlaczego marka producenta jest ważna?

W przypadku zakupu kampera naprawdę nie warto zdawać się na łut szczęścia. Skoro i tak planujesz przeznaczyć niemałe pieniądze na pojazd kempingowy, to wybierz jeden z oferty renomowanych producentów, którzy przez wiele lat zbudowali renomę solidnych, innowacyjnych, stosujących przemyślane i co najważniejsze trwałe rozwiązania konstrukcyjne.

Wybór kampera znanego producenta daje również pewność, że nie będzie problemu z dostępnością części zamiennych, elementów podlegających naturalnemu zużyciu oraz usług serwisowych, w tym poza granicami Polski, co – odpukać – może się przydać w czasie wojaży po Europie.

Nie bez znaczenia jest fakt, że kampery renomowanych producentów wolniej tracą na wartości, a wręcz mogą na niej zyskiwać. Gdy po kilku czy kilkunastu latach zdecydujesz się na sprzedaż swojego pojazdu kempingowego, to mając kamper znanej, cenionej marki o wiele łatwiej znajdziesz nabywcę i uzyskasz satysfakcjonującą Cię cenę.

Pamiętaj oczywiście, że przy wyborze kampera liczy się nie tylko marka producenta, ale też to, czy dany pojazd spełnia Twoje oczekiwania pod względem funkcjonalności, wyposażenia, przestronności i układu wnętrza.

Więcej o tym, dlaczego marka producenta campera naprawdę ma znaczenie i powinna być jednym z kryteriów wyboru pojazdu dla siebie, przeczytasz na stronie internetowej hymerpoznan.pl.

Gdzie zacząć poszukiwania kampera?

Chcąc dobrze zainwestować swoje pieniądze i kupić takiego kampera, który da Ci mnóstwo radości i będzie służyć przez wiele lat, warto zacząć od wizyty w salonie karawaningowym, w którego ofercie znajdziesz pojazdy różnych producentów. Pozwoli to na bezpośrednie porównanie kamperów pod kątem jakości wykonania.

Rekomendowanym przez nas salonem jest HYMER Poznań w Sadach koło Poznania. To salon autoryzowanego dealera marek HYMER, Burstner oraz Sunlight. Na miejscu znajdziesz wiele modeli kamperów, także dostępnych od ręki. Skorzystasz również z fachowego doradztwa ekspertów oraz otrzymasz atrakcyjną ofertę, w tym uwzględniającą finansowanie na promocyjnych warunkach (leasing i kredyt).

Z pełną ofertą HYMER Poznań zapoznasz się na stronie https://hymerpoznan.pl/.

Wyznacz trasęKoszty przejazdu
Liczba kilometrów
Średnie spalanie
Koszt paliwa
Koszty przejazdu